Archive for staré

MERKUR ROBODAY 2012

MERKUR ROBODAY 2012

Robotický den 2012 v muzeu Merkur, Police nad Metují

firma MerkurToys oznámila tuto akci: (celou zprávu naleznete na http://www.merkurtoys.cz/novinky/merkur-roboday-2012)

Vážení přátelé a příznivci robotických modelů. Zveme Vás na 1. ročník soutěže Robotický den MERKUR ROBODAY 2012. Vzhledem k rostoucímu zájmu o Robotiku a Mechatroniku jsme se rozhodli pro Vás připravit soutěž, jak pro školy, tak pro jednotlivce, ve které si ověříte své znalosti s programováním, práci v týmu, manuální zručnosti a psychické odolnosti. Co musíte udělat pro to abyste se mohli soutěže zúčastnit? Nebo jakou si vybrat kategorii? Mohu se přijet jen podívat? Bude i nějaký doprovodný robotický program? Jak s ubytováním? Na tyto a další otázky jsme připravili stručné odpovědi v následujícím textu.

Co musíte udělat pro to abyste se mohly soutěže zúčastnit?

1.       Mít chuť se něco nového naučit, a mít chuť zdravého soutěžení

2.       Prostudovat si pravidla soutěže (soubory na konci stránek)

3.       Rozhodnout se do které kategorie se zařadíte

MERKUR Slídil – ZŠ (pouze pro studenty základních škol)
MERKUR Slídil – SŠ (pouze pro studenty středních škol)
MERKUR Slídil – Jednotlivci (pro širokou veřejnost)

MERKUR Mini Sumo – ZŠ (pouze pro studenty základních škol)
MERKUR Mini Sumo – SŠ (pouze pro studenty středních škol)
MERKUR Mini Sumo – Jednotlivci (pro širokou veřejnost)

4.       Včas se zaregistrovat do soutěže

5.       Pořídit stavebnici Merkur alfa nebo Merkur MiniSumo nebo si zakoupit komponenty a postavit si robota vlastního. Stavebnice robota, který splňuje pravidla lze objednat i na http://www.merkurtoys.cz/vyrobky/robotika-a-mechatronika Sety robotů splňující pravidla jsou označovány žlutou pečetí s vyznačenou kategorií (MERKUR Slídil, MERKUR Mini Sumo)

Školám doporučujeme uspořádat regionální kolo už na škole a do soutěže k nám vyslat už pouze finalisty. Roboty je možné koupit již z výroby naprogramované na několik základních funkcí a lze jej samozřejmě i dále doprogramovávat. Stavebnice jsou dodávány kompletně včetně motorů, řídící jednotky a procesoru ATMEL nebo PICAXE. V základní sestavě stavebnice je i modul infra. Programování procesoru je velmi jednoduché, přes konektor na řídící desce se speciálním kabelem (možno dokoupit) propojí s klasickým PC a pomoci návodu dodaném na CD se seznámíte s principem programování a naučíte se samostatně programovat další činnosti robota. Různé základní prográmky a návody bude možné dále stahovat i z našich stránek www.merkurtoys.cz. V případě, že budete chtít poradit s programováním nebo s čímkoli ohledně soutěže jsme vám k dispozici.

Datum konání: sobota 27. 10. 2012 (přesný datum bude brzy upřesněn)

Místo konání: Muzeum stavebnice Merkur Police, o.p.s., Tyršova 341, 549 51 Police nad Metují

Kontakt na registrace: pavlina.pizova@merkurtoys.cz

Kontakt na technickou podporu:

jiri.hampl@merkurtoys.cz
jaromir.kriz@merkurtoys.cz

Do kdy je možná registrace škol nebo jednotlivých závodníků: Registrace je zatím bez časového omezení, ale to se může změnit.

Mohou se přihlásit i zahraniční soutěžící a školy? Ano můžou a očekáváme i zahraniční soutěžící.

Mohu se přijet jen podívat? Ano je možné se přijet jen podívat a načerpat inspiraci s robotickou atmosféru. Muzeum MERKUR bude otevřeno i pro veřejnost.

Bude i nějaký doprovodný robotický program? Během robotického dne bude představeno hned několik dalších typů robotů. Mezi zajímavostmi budou bezesporu patřit i destrukční roboti, jenž k obraně i útoku používají třeba motorovou pilu, plamenomety a další tajné zbraně. V dalších expozicích bude možnost shlédnout aplikaci automatizace a robotiky v praktických aplikacích i ve výrobách. Nedílnou součástí výstavy budou i technické učební pomůcky.

Je možné zúčastnit se závodů s vlastním robotem? Ano, jestli že robot bude odpovídat zadaným pravidlům. Jako například váha, rozměry, konstrukční provedení MERKUR, atd.

Mohu vystavit nějakého robota vlastní konstrukce? Ano budeme rádi. Napišete nám a my rádi robota vystavíme a můžete ho i předvést.