Mobilní robot ALFA – ALPHA mobile robot

Mobilní robot ALFA je určen především pro výuku programování a k ověřování funkce algoritmů. Samozřejmě si s ním ale můžete užít mnoho zábavy.

Robot  je řízen mikrokontrolérem PICAXE-20M, který je umístěn na základní desce společně s koprocesorem, který zajišťuje inteligentní řízení pohonných motorů a s výkonovým H-můstkem, který motory napájí.

Další koprocesor řídí detektor překážek, pracující na principu detekce odraženého infračerveného záření.

Dále jsou v základní sadě obsaženy trojitý infračervený odrazný snímač, umožňující rozeznat barvu podložky, po které robot jede. Tím je umožněno například sledování kontrstní čáry, které je na podložce namalována.

Součástí dodávky je i obsáhlý programový manuál s desítkami příkladů programů, který vás naučí základním programátorským dovednostem.

Celá stavebnice je koncipována jako zcela otevřená, není tedy problém ji rozšiřovat jak po stránce mechanické, tak po stránce elektronické. Důkazem je následující obrázek, kde je robot vybaven dalšími infračervenými čidly, tentokrát otočně namontovanými na modelářských servech a spoustou designových úprav. Autorem úpravy je náš mladý kolega Luboš.

Comments are closed.