O webu

Tato webová stránka by vám měla poskytnou nejčerstvější informace o dění kolem stavebnice Merkur, o novinkách, výstavách, prezentačních akcích a o setkáních jejích příznivců.

Protože nás neobyčejně překvapilo, kolik má stavebnice Merkur příznivců – a to nikoli jen mezi starci nad hrobem – rozhodli jsme se, že na zkoušku otevřeme malou prodejnu, kombinovanou s „diskusním klubem“, kde bude možno nejen získat potřebné informace, ale přímo koupit jednotlivé konstrukční díly i kompletní stavebnice. A postupně také díly nové, vyrobené na zakázku. Trochu ve stínu tak skvělé stavebnice ale zde budete moci najít i mnoho dalších mechanických a elektronických součástek, k Merkuru sice přímo nepatřících, přesto ale ve vašich konstrukcích snadno použitelných.
A proč se tahle stránka jmenuje Merkur Robot? Samozřejmě proto, že žijeme v 21. století, ve kterém je (a bude ještě mnohem víc) slovo robotika skloňováno ve všech pádech. A proto samozřejmě ani konstruktéři stavebnice Merkur nemohli zůstat stranou.

První novinkou je možnost spojení opravdu jednoduchého a levného mikrokontroléru PICAXE se stavebnicí Merkur, takže nyní můžete svým konstrukcím vdechnout život.

Druhou novinkou je pak stavebnice robotického manipulátoru BETA, který již možná znáte z titulní stránky letošního devátého čísla časopisu Robot Revue. Stavebnice je těsně před dokončením a na trhu se objeví v nejbližších dnech. O začátku prodeje této stavebnice vás budeme samozřejmě informovat.

A třetí novinkou je stavebnice mobilního robotu ALFA, určená především pro začínající programátory. Na této stavebnici se můžete naučit základům programování a ihned si v praxi ověřit, jak vámi stvořené programy pracují. A – samozřejmě – je díky použitým dílům stavebnice zcela slučitelná se všemi součástkami Merkuru a tím také téměř neomezeně rozšiřitelná. Slovo „téměř“ znamená, že jediným omezením je vaše fantazie…

Hezkou zábavu!